Wróć do listy

Dzięki nowej drodze Kuźnia Raciborska ma szansę na sprzedaż działek budowlanych

Dzięki nowej drodze Kuźnia Raciborska ma szansę na sprzedaż działek budowlanych

15.11.2022

W Rudach Raciborskich została oddana do użytku nowa droga. Łączy się ona z historyczną Aleją Lipową oraz z boczną odnogą ul. Kolonia Renerowska. Droga powstała dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W ramach inwestycji - oprócz nawierzchni - wykonano również nowe oświetlenie drogi oraz główne sieci wodno-kanalizacyjne. Jak podkerślają włodarze Kuźni Raciborskiej, nowopowstała droga umożliwia dojazd do wydzielonych terenów przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną. W jej sąsiedztwie znajduje się 14 działek budowlanych. Są one przygotowywane przez gminę do sprzedaży. Dochody z ich sprzedaży zasilą budżet gminny.

Inwestycja powstała ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych. Pozyskano dofinansowanie w wysokości 450 000,00 zł. Całość zadania kosztowała zaś 733 505,40 zł. W symbolicznym otwarciu drogi - obok burmistrza Kuźni Pawła Machy - wzięła udział również senator Ewa Gawęda, która wspierała gminę w pozyskaniu środków zewnętrznych.

- Cieszę się, że do Kuźni Raciborskiej trafiły pieniądze właśnie na tego rodzaju inwestycję i że ta inwestycja została przez gminę skutecznie zrealizowana. Nie tylko powstała nowa droga, ale miasto zyskało szansę na sprzedaż działek budowlanych. To co najmniej podwójny zysk, bo raz, że budżet gminy zostanie zasilony pieniędzmi ze sprzedaży działek, a dwa, co chyba dla gminy jest równie ważne, jest duża szansa na to, że zyska ona nowych mieszkańców - podkreśla senator Ewa Gawęda, dodając, że ta inwestycja pokazuje jak wsparcie rządowymi środkami doskonale uzupełnia działalność inwestycyjną samorządu. - Tu liczyła się przede wszystkim przemyślana decyzja burmistrza Kuźnia Pawła Machy, któremu serdecznie gratuluję nie tylko pomysłu, ale też samej jego realizacji - dodaje senator Gawęda.

© Ewa Gawęda 2022