Wróć do listy

Gratulacje dla senatora-elekta Henryka Siedlaczka

Gratulacje dla senatora-elekta Henryka Siedlaczka

18.10.2023

Zaprosiłam do mojego biura Senatora Elekta i z głębi serca mu pogratulowałam. W środowy ranek w moim biurze senatorskim odbyła się konferencja prasowa, podczas której jako ustępująca senator z okręgu 72 pogratulowałam swojemu rywalowi w minionych wyborach - Henrykowi Siedlaczkowi - wyboru na senatora. Życzyłam aby z dumą i zaszczytem pełnił tą funkcję.

Dla mnie przede wszystkim ważny jest mój region, dbałam o to, żeby Śląsk był zauważony w Warszawie, wyraziłam nadzieję, że ta śląskość - to żeby pokazywać na forum Polski,

Europy i świata kim my tu jesteśmy, będzie również dla nowego senatora bardzo ważne.

W czasie kampanii uzyskałam wsparcie niemal wszystkich samorządowców, niezależnie od ich sympatii politycznych. Wyraziłam nadzieję i życzyłam tego z całego serca, by nowy senator również kiedyś został tak samo dobrze oceniony. Poprosiłam Go również, by nie przenosił do lokalnego środowiska zwyczajów politycznych, bo tu u nas w regionie wszyscy chcemy pracować wspólne dla dynamicznego rozwoju Naszej Małej Ojczyzny. Miejsce politykowania, zjadliwego języka, nienawiści, kłótni i brudnych układów, jeśli już musi, niech sobie pozostanie na szczeblu Warszawy.

© Ewa Gawęda 2023