Wróć do listy

Szkoła Podstawowa nr 2 Rydułtowach z nowymi oddziałami przedszkolnymi!

Szkoła Podstawowa nr 2 Rydułtowach z nowymi oddziałami przedszkolnymi!

02.09.2022

W Szkole Podstawowej nr 2 w Rydułtowach uroczyście oddano do użytku nowe oddziały przedszkolne. Zadanie, w ramach którego one powstały, współfinansowane było z Rządowego Funduszu Polski Ład, a kwota dofinansowania wyniosła ponad 3 mln złotych.

Uroczystość otwarcia nowych oddziałów przedszkolnych w SP nr 2 w Rydułtowach miała miejsce 2 września. Zaproszeni na uroczystość goście, a przede wszystkim milusińscy, mogli się przekonać, jak bardzo placówka została odmieniona. W ramach jej przebudowy, w części dotychczasowych pomieszczeń powstały oddziały przedszkolne wraz z toaletami oddziałowymi, szatniami, pokojem nauczycielskim, magazynem oraz toaletą dla nauczycieli. W ramach zadania powstała również nowa, czterokondygnacyjna klatka schodowa z platformą dla osób z niepełnosprawnościami. Całość zadania z pracami towarzyszącymi kosztowała ponad 3,5 mln zł. Dofinansowanie z Polskiego Ładu wyniosło ponad 3 mln zł.

Do udziału w uroczystości zaproszona została również senator Ewa Gawęda, która mocno zabiegała o to, by środki na rozbudowę szkoły o odziały przedszkolne z Polskiego Ładu trafiły do Rydułtów. - Cieszę się, że miasto otrzymało te środki i dobrze je spożytkowało. Dzięki tej inwestycji powstało 5 oddziałów przedszkolnych, w których miejsce znajdzie ponad 100 dzieci - podkreśla senator Ewa Gawęda, która pogratulowała maluchom świetnych warunków do nauki i zabawy.

© Ewa Gawęda 2022