Wróć do listy

Zaangażowanie senator Ewy Gawędy docenione przez wójta Gminy Lubomia

Zaangażowanie senator Ewy Gawędy docenione przez wójta Gminy Lubomia

01.08.2022

Niezwykle miłe słowa w kierunku senator Ewy Gawędy a także posła Adama Gawędy skierował wójt Gminy Lubomia Czesław Burek. Docenił on wsparcie parlamentarzystów w pozyskanie dla gminy 35 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Polskiego Ładu.

Wójt Gminy Lubomia ocenił, że w ostatnich 2 latach spadł na na gminę deszcz pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Polskiego Ładu. "I choć przedtem Gmina też radziła sobie dobrze, zajmując czołowe miejsca w ogólnopolskich i wojewódzkich rankingach inwestycyjnych, to 35 mln zł z tych funduszy, wzbogacone 10 mln zł środków własnych, przyspieszy, w mojej ocenie, rozwój Gminy o około 5 lat, czyli jedną kadencję. Można mieć różne poglądy polityczne, ale trzeba bezspornie stwierdzić, że wym. fundusze w największym stopniu wspierają gminy wiejskie i Polskę "powiatową", przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju tych regionów, które nie mają takich możliwości finansowych jak wielkie miasta" - napisał Czesław Burek w mediach społecznościowych.

Jak dodał, z tych łącznie 45 mln zł gmina zrealizowała, realizuje lub wkrótce rozpocznie m.in. około 20 km kanalizacji w Syryni i Lubomi, termomodernizację gminnych budynków: Szkoły Podstawowej w Syryni, Urzędu Gminy, Ośrodka Pomocy Społecznej, Ochotniczej Straży Pożarnej i byłego kina w Lubomi. Wspólnie z samorządem powiatu wodzisławskiego i Miastem Pszów z Polskiego Ładu dokona też przebudowy 5 km drogi powiatowej na ul. 3 Maja w Syryni (3 km w Syryni) aż do Pszowa (Pszowskie Doły). Podkreślił, że to wszystko oznacza ogrom pieniędzy i zadań ku zadowoleniu mieszkańców gminy, a bardzo znaczący wkład w pozyskanie środków na te inwestycje wnieśli parlamentarzyści – Senator RP Ewa Maria Gawęda oraz poseł na Sejm RP Adam Gawęda.

"Ich wsparcie przyniosło nam wielki sukces. Pochwały i podziękowania, które ślę do tej pary parlamentarzystów nie są aktem politycznym, ale stwierdzeniem bezspornych faktów, w myśl słynnej sentencji z Ewangelii według św. Mateusza "po owocach ich poznacie". Jak to kiedyś napisałem na FB "nie jestem człowiekiem koalicji rządzącej, ani totalnej opozycji". Jestem bezpartyjny z wyboru, bo uważam, że moja jakakolwiek partyjność, mogłaby przeszkadzać mieszkańcom Gminy, a wójt powinien jednoczyć mieszkańców ponad podziałami politycznymi, budując wspólnotę samorządową. Nie oznacza to, że nie mam poglądów politycznych i że słucham bezkrytycznie władzy. Potrafię się jej sprzeciwić, jak to było np. kiedy odmówiłem udostępnienia danych osobowych mieszkańców przy "wyborach kopertowych", ale potrafię też władzę pochwalić, co niniejszym czynię. EWO I ADAMIE – SERDECZNIE WAM DZIĘKUJEMY!" - zakończył swój wpis wójt Czesław Burek.

© Ewa Gawęda 2022