Tydzień rozpoczął się od kolejnych spotkań z przedszkolakami. Tym razem Senator Ewa Gawęda i przedstawiciele Fundacji JSW odwiedzili dzieci w Lubomi, Pszowie i Wodzisławiu Śląskim.

 

Odbyło się także posiedzenie Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Senator jest członkiem tego organu. Rada społeczna zakładu opieki zdrowotnej to organ opiniodawczy dla właściciela ZOZ-u (czyli dla Województwa Śląskiego) oraz doradczy wobec dyrektora szpitala.

 

W Gorzycach został otwarty punkt konsultacyjny programu "Czyste Powietrze". Po otwarciu, odpowiadając na prośby włodarzy gmin, Senator Gawęda zorganizowała spotkanie, na którym zostały wyjaśnione wątpliwości związane z funkcjonowaniem programu. W spotkaniu uczestniczyli włodarze gmin powiatu wodzisławskiego wraz z pracownikami odpowiedzialnymi w gminach za ochronę środowiska. Pojawiła się szansa na kolejne punkty konsultacyjne w powiecie wodzisławskim.

 

Polska, w wielu aspektach, zmieniła się na lepsze i to jest dla mnie powód do wielkiej satysfakcji. Mam jednak przeświadczenie jednego - ten proces musi być kontynuowany - tak mówił prezydent Andrzej Duda podczas konwencji inaugurującej kampanię, która odbyła się w sobotę w Warszawie.

 

To był także tydzień dobrych wiadomości.  Kornowac, Gorzyce oraz Lubomia otrzymały dofinansowanie ze środków unijnych na montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych. Łącznie cały projekt otrzymał 16 786 080,49 zł.‼️ Choć w pierwotnym naborze dofinansowane zostały tylko 4 z 125 złożonych wniosków, udało się pozyskać dodatkowe środki dla kilku projektów z listy rezerwowej.

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii.

 

TYDZIEŃ 5

17 lutego 2020

WRÓĆ

EWA MARIA GAWĘDA 2020. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE