To był smutny początek tygodnia. W biurze senatorskim miał miejsce akt wandalizmu, którego dopuścili się członkowie związku zawodowego Sierpień 80 z KWK ROW Ruch Marcel. Górnicy wtargnęli do biura i rozsypali 350 kg węgla, niszcząc w ten sposób mienie prywatne. 

 

Każde zło, może jednak zostać zamienione w dobro. Dowodem na to są łzy radości w oczach osób, którym Senator Gawęda przekazała węgiel rozsypany przez związkowców. Został on uprzątnięty i trafił do wodzisławskiego schroniska dla bezdomnych mężczyzn, prowadzonego przez Towarzystwo Charytatywne „Rodzina”. Z prezentu bardzo ucieszyli się mieszkańcy oraz członkowie stowarzyszenia.

 

Senator uczestniczyła w konferencji pt. „ŚLĄSKI ŁAD - tereny poprzemysłowe impulsem regionalnego rozwoju”. Powołanie operatora rewitalizacji terenów poprzemysłowych jest szansą dla terenów pogórniczych, da impuls do rozwoju regionu, skorzystają na tym takie miejscowości jak między innymi Pszów.

 

W Komisji Środowiska oraz Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej analizowany był budżet na rok 2020 w częściach dotyczących przedmiotu działania komisji. 

 

W niedzielę w Raciborzu odbyła się uroczystość upamiętniająca bł. ks. Ryszarda Henkesa, podczas której odsłonięto tablicę poświęconą błogosławionemu.W uroczystości Senator reprezentował radny powiatowy Łukasz Mura.

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii.

 

TYDZIEŃ 6

24 lutego 2020

WRÓĆ

EWA MARIA GAWĘDA 2020. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE