Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

EWA MARIA

GAWĘDA

Senator RP

Biuro Poselsko-Senatorskie 

Adam Gawęda i Ewa Maria Gawęda

ul. Świętego Jana 16

44-300 Wodzisław Śląski

tel. 32 307 43 27

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
9:00 -14.00
12.00-18.00
9.00-14.00
9.00-14.00
nieczynne

Polityk, działaczka samorządowa, fotograf i przedsiębiorca. Mieszkanka Syryni w gminie Lubomia w Powiecie Wodzisławskim. 

 

Ukończyła liceum ogólnokształcące w Wodzisławiu Śląskim-Pszowie. Uzyskała dyplom mistrza fotografii, pracowała jako fotograf i nauczyciel zawodu. W 1990 otworzyła w Pszowie własne przedsiębiorstwo fotograficzne, wyróżnione w 2000 przez regionalną izbę rzemieślniczą.

 

Angażuje się w działalność społeczną. Od wielu lat dokumentuje życie mieszkańców i parafii w Syryni oraz działa charytatywnie na rzecz organizacji pozarządowych, szkół i przedszkoli. Za wielokrotne wspieranie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie otrzymała tytuł "Przyjaciela Szkoły".

 

W 2018 z ramienia Prawa i Sprawiedliwości  uzyskała mandat radnej Sejmiku Śląskiego VI kadencji.  W sejmiku była zastępcą przewodniczącego Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji, pracowała też w Komisji Edukacji, Nauki i Kultury oraz Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich. Jako radna rozpropagowała i czuwała nad konkursem „Inicjatyw sołeckich” – pomocą finansową ze środków budżetu województwa na oddolne projekty promujące turystykę, kulturę i aktywność społeczną mieszkańców sołectw śląskich. Interweniowała w sprawach poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz zaangażowała się w sprawę przejęcia wrót przeciwpowodziowych w Olzie.

 

W wyborach parlamentarnych w 2019 wystartowała do Senatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 72. Została wybrana na senatora X kadencji, otrzymując 97 412 głosów. W Senacie pracuje w Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej oraz w Komisji Środowiska. Działa w Senackim Zespole Strażaków, Senackim Zespole ds. Rozwoju Województwa Śląskiego oraz Parlamentarnym Zespole Kultury, Tradycji i Dziedzictwa Małych Ojczyzn.

EWA MARIA GAWĘDA 2020. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE